Demdem 1-1 Kurtuluşspor


Bölgesel Amatör Bal Ligi'ne Yükselme maçında Eskişehir Demirspor ve Kurtuluşspor karşı karşıya geldi. Maçın sonucunu penaltı atışları belirledi.
Atatürk Stadyumu’nda oynanan maça Eskişehirli futbolseverler büyük ilgi gösterdi. Kurtuluşspor’un oyuncularının aileleri saha kenarına kadar gelerek sahaya çıkan çocuklarına ‘başarı’ dileğinde bulundu.Kıran kırana geçen, bir çok pozisyonun bulunduğu maçta Eskişehir Demirspor ilk yarının son dakikasında Hakan Demir’in attığı golle soyunma odasına 1-0 galip olarak gitti. İkinci yarıya hızlı giren Kurtuluşspor 60. Dakikada Samet’in attığı golle beraberliği yakaladı. 1-1
90 dakika boyunca elde ettikleri fırsatları değerlendiremeyen Eskişehir Demirspor ve Kurtuluşspor 1-1 skorla sahadan ayrıldılar. Uzatmaya giden maçta her iki takımda ‘temkinli’ oynadı. Uzatmada da gol olmayınca maç penaltılara kaldı.Penaltı atışları sonucunda; Eskişehir Demirspor’u 5-4 yenen Kurtuluşspor Bölgesel Amatör Ligi’ne yükseldi.
Penaltı atışlarında Eskişehir Demirspor’da Özkan ve Samed penaltı atışlarını gole çeviremezken Hakan, Çağrı ve Yusuf atışlarını gole çevirdiler.
Kurtuluş Spor’da Emrullah penaltı atışında başarılı olamazken, Fethi, Cem, Doğan ve Yılmaz atışlarını gole çevirdi.

Eskişehir Demirspor maça şu onbirle başladı:
İlker Engin, Erçin Eskier, Oğuz Çelik, Oğuzhan Ermez, Hakan Demir, Samed Ballıkçı, Yusuf Sinan Güdoğdu, Ali Haydar Karaduman, Muhammed Tanrıkulu, Çağrı Çifci.

Kurtuluşspor’un ilk onbiri şöyle: Ahmet Şevki Erdoğan, Serkan Duyar, Cem Kutlak, Fethi Yörü, Doğan Takil, İlyas Özçelik, Samet Çelebi, Mertcan Aldemir, Hakan Aydemir, Oktay Arıkan, Ahmet Hamdi Düzarat.
Eskişehir Demirspor Resmi Web Sayfası